BIENALA DE ARTA VENETIA 2011

ITINERAR

 

ZIUA I – 13 octombrie 2011, joi

               14:00    intalnire de grup  Cluj‐Napoca, sala Sporturilor Horia Demian

               15:30    plecare pe ruta Cluj ‐ Alba Iulia (95 km, ~1h 30min)

               17:00    intalnire de grup Alba-Iulia

               17:15    plecare pe ruta Alba-Iulia - Timisoara (220 km, ~3h 30min)

               20:45    intalnire de grup Timisoara

               21:00    plecare pe ruta Timisoara‐Venetia Mestre (1100 km, ~12-14h)


ZIUA II – 14 octombrie 2011, vineri                     

               11:00     sosire Venetia Mestre, primirea camerelor de hotel conform listelor de cazare

               in restul zilei program liber Venetia si Bienala de Arte

               excursii optionale in insulele apropiate : Murano, Burano, Torcello

               seara: cazare #1


ZIUA III – 15 octombrie 2011, sambata       

               7:00‐9:00    mic dejun

               in restul zilei program liber Venetia si Bienala de Arte

               excursii optionale in insulele apropiate : Murano, Burano, Torcello

               seara: cazare #2


ZIUA IV – 16 octombrie 2011 duminica       

               7:00‐9:00    mic dejun

               in restul zilei program liber Venetia si Bienala de Arte

               excursii optionale in insulele apropiate : Murano, Burano, Torcello

               seara: cazare #3


ZIUA V – 17 octombrie 2011, luni                 

               7:00‐8:00 mic dejun

               8:00   predarea camerelor de hotel

               9:00   plecare inspre Slovenia pe ruta Venetia Mestre-Lubljana (235 km, ~2h 30min)

               11:30 sosire Ljubljana. vizita de zi la Lubljana - program liber pana seara

               18:00 adunare de grup si plecare inspre Romania pe ruta Ljubljana-Timisoara (658 km, ~7.30 ore)


ZIUA VI – 18 octombrie 2011, marti           

                in functie de formalitaile vamale, distante de parcurs si pauzele de pe drum:

               ~ 1:00  sosire in Timisoara

               ~ 4:00   sosire in Alba Iulia

               ~ 5:30   sosire in Cluj-Napoca